Zadzwoń +48 606 665 674
 

Ocieplenie z pianki PUR to nie tylko oszczędności.

Zalety Pianki Poliuretanowej

Pianka PUR jest doskonałym materiałem izolacyjnym, który jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Ocieplenie z pianki natryskowej nie wymaga zastosowania spoin, dlatego wyeliminowany został problem mostków termicznych. Podczas rozprężania pianki wszystkie szczeliny zostają dokładnie wypełnione. Tego typu ocieplenie idealnie sprawdza się przy niestandardowej konstrukcji dachu. Doskonałe parametry izolacyjne gwarantują utrzymanie ciepła zimą i nieprzepuszczanie go latem, dzięki temu w budynku zawsze panuje optymalna temperatura.

Pianka poliuretanowa, przez to, że nie pyli, jest polecana jako materiał do izolacji w domach, w których będą przebywać alergicy. Zaletą jest także znaczne zmniejszenie grubości potrzebnej warstwy izolacyjnej. W zależności od ocieplanej powierzchni wystarcza nawet kilka centymetrów pianki PUR.

Pianka poliuretanowa

  • dokładnie uszczelnia,
  • jest odporna na działanie czynników zewnętrznych,
  • nie wpływa negatywnie na środowisko,
  • przyjazna alergikom,
  • bardzo niska chłonność wody,
  • szybka w aplikacji,
  • nie generuje występowania mostków termicznych,
  • usztywnia i wzmacnia konstrukcję.

Pianka PUR - wszechstronne zastosowanie

dom-jednorodzinny
domy jednorodzinne
dom-wielorodzinny
zabudowa wielorodzinna
budynek-przemysłowy
budynki przemysłowe
budynek-gospodarczy
budynki gospodarcze
budynek-magazynowy
hale produkcyjne

Jak wygląda ocieplanie pianką PUR?

Pianka aplikowana jest za pomocą specjalnego zestawu urządzeń zainstalowanego na aucie. Na miejsce aplikacji wprowadzany jest tylko wąż i pistolet natryskowy. Połączone składniki pianki pod wpływem wysokiego ciśnienia są natryskiwane na powierzchnię, która ma zostać zaizolowana. Prace przebiegają w szybkim tempie. Nasz zespół do zaizolowania dachu płaskiego o powierzchniokoło 1500 m² potrzebuje jednego-dwóch dni pracy.


Oblicz koszt izolacji pianką PUR

Izolacja dachu - badanie termiczne*

Pianka poliuretanowa to doskonały materiał izolujący. Skuteczniej metody widać w czasie badań termowizyjnych dachu. Spora część ciepła ucieka przez mostki termiczne w dachu. Pianka poliuretanowa eliminuje ten problem. Materiał ten nadaje się do izolowania dachów o skomplikowanych kształtach, nie wymaga wzmocnień i spoin.

*przykładowa symulacja pokazująca ograniczenie ucieczki ciepła z budynku po zaizolowaniu dachu pianką PUR
eliterm-przed-ociepleniem-dachueliterm-po-ocielpleniu-dachu

Pianka PUR – sposób na trwałe ocieplenie